İngenico iwe 280 Masaüstü Yeni Nesil YazarkasaPOS

Seyyar POS pazarının lideri Ingenico’dan yepyeni bir tasarım
+ Sadece 456 g ağırlığı ile hafif, küçük ve seyyar kullanıma uygun dizayn.
+ Dokunmatik, renkli ve zor koşullara dayanıklı ekran.
+ Üstün pil performansı ile en yoğun günlerde bile yarı yolda bırakmaz.
+ Restoran, paket servis, saha dağıtım gibi uygulamalarda işyeri dostu, düşmelere, sıcak ve soğuğa dayanıklı.
+ Visa/Mastercard onaylı temassız kart ile ödeme fonksiyonu.
+ GSM Operatörleri ile mobil cüzdan ve daha bir çok özel uygulamaya uygun.
+ 2. SIM özelliği ile operatör kaynaklı iletişim kesintilerinde alternatif operatör üzerinden haberleşme.
+ Taksit ve puan kazandırma özellikleriyle tüm banka uygulamaları hazır.
+ İstenirse para çekmecesi ile masaüstü kullanım.
+ GPS özelliği ile konum belirleme ve takip sistemlerine uygun. 
Tübitak ve Gelir İdaresi Başkanlığı onaylı. Uluslararası Güvenlik Sertifikalarına (EMV Level I, Level 2, PCIPTS 3.x) sahip.
Visa PayWave ve Mastercard Paypass sertifikalı. Ve çok daha fazlası…

Fonksiyonel Taşıma Çantası

Düşmelere karşı dayanıklılık sağlar. Omuza asılmasını sağlayan askısı mevcuttur. Fonksiyonel tasarımlı kemer askısı aparatı bulunmaktadır. Cihazı çantadan çıkartmadan ödeme almak mümkündür.

accessory1

Taşıma Çantası

Düşmelere karşı dayanıklılık sağlar. Omuza asılmasını sağlayan askısı mevcuttur. Ayrıca kemer askısı aparatı bulunmaktadır.

accessory-tasima-cantasi

Dokunmatik Ekran

Kalemi Dokunmatik ekranın rahat kullanımı için üretilmiştir. iWE280 üzerine monte olabilen özel aparatı mevcuttur. Kullanıcısına kolaylık sağlar.

 

accessory5

Para Çekmecesi

Çekmecenin üç bozuk, iki kâğıt para gözü bulunmaktadır. Para çekmecesi, iWE280’in yazarkasaPOS iletişim ve şarj ünitesi ile bağlantısının kurulması ve iWE280 üzerinden nakit işlem yapılması durumunda otomatik olarak açılır. Çekmecenin boyutu 85*205*300 mm’dir ve  gri renktedir.

accessory6

Seyyar Yazarkasa POS kullanımı hangi işletmeler için zorunlu tutuluyor?
Maliye Bakanlığı’nın ilgili tebliğine göre, faaliyetlerinde seyyar EFT-POS cihazı kullanan işletmeler ile yol kenarı otopark hizmeti sunan mükelleflerin yeni nesil yazarkasa POS terminali kullanımı zorunlu tutuldu. Bu kapsamda eğer evlere servis yapıp kapıda kredi kartı ile ödeme alıyorsanız veya restoran sahibi olarak masada ödeme hizmeti sunuyorsanız, yeni nesil seyyar yazarkasa POS’a geçiş yapmanız gerekiyor. 69 ve 70 seri nolu Tebliğ kapsamına giren, faaliyetlerinde Mobil POS kullanan işyerleri düzenleme kapsamındadır. 3100 sayılı Kanun kapsamında yazarkasa kullanma zorunluluğu bulunmayan işyerleri kapsam dahilinde değildir. İşyerinizin yasal düzenlemenin kapsamına girip girmediği konusundaki en doğru bilgiyi muhasebeciniz veya mali müşavirinizden öğrenebilirsiniz.
Seyyar yazarkasa POS seçerken nelere dikkat etmeliyim?
Seyyar bir cihazın adından da anlaşılabileceği üzere taşıma kolaylığı sağlaması gerekir. Bu nedenle küçük ve hafif bir cihaz, servis personelinin, dolayısıyla işletmenizin verimliliğini olumlu etkiler. Sahada yoğun olarak kullanılacağı için seçeceğiniz cihazın düşme ve darbelere dayanıklı, ısı farkından etkilenmeyen, pil ömrünün uzun olmasına dikkat etmeniz uzun vadede kazanç sağlar.
Seyyar POS cihazı kullanırken tek cihaz üzerinde 5 banka ile aynı anda çalışıyordum. Şimdi her banka için ayrı cihaz mı almalıyım?
Hayır. “Ortak POS” uygulamasının öncüsü Ingenico tarafından geliştirilen iWE280 yeni nesil yazarkasa POS ile tek cihazda tüm banka uygulamalarını (taksit, ödül, puan, kampanya vb.) müşterilerinize sunabilirsiniz.
Çift SIM desteği ne gibi bir fayda sağlıyor?
Yeni nesil yazarkasa POS ile işlem yapabilmek için GSM bağlantısı gereklidir. Çift SIM desteği sayesinde 2 farklı operatör ile çalışarak, operatör kaynaklı arıza, sinyal zayıflığı vb. sebeplerle yaşanabilecek olası işlem, dolayısıyla ticaret kayıplarının önüne geçersiniz.
Hiç dokunmatik ekran bir cihaz kullanmadım. Kullanımda sıkıntı yaşar mıyım?
Hayır. Tam tersine dokunmatik ekranlı iWE280 ile kullanım kolaylığı yaşarsınız. Kolay anlaşılır menüleri ve kullanıcı dostu arayüzü sayesinde işlemlerinizi hızla gerçekleştirebilir, işinize özel çözümleri kullanabilirsiniz. iWE280’in dayanıklı ekranında uzun zaman kullanımlardan sonra bile hassasiyet kaybı olmaz.
İngenico İWE 280 ile tüm ödeme yöntemlerini kabul edebilecek miyim?
Evet. iWE280 temassız ödeme dahil tüm kartlı ödeme yöntemlerini desteklemektedir. iWE280 ile nakit, manyetik, akıllı, temassız kart ve mobil ödeme platformlarını kullanabilirsiniz.
Cihazı satın aldıktan sonra ne yapmalıyım?
Mükellef ilgili vergi dairesine kayıt yaptırdıktan sonra anlaşmalı bankasını arayarak POS uygulamasını yükletebilir.
İngenico İWE 280 sadece GPRS mi çalışır?
Hayır. iWE280 yazarkasPOS 2 farklı modülden oluşmaktadır. Kapıda veya masada ödeme alınırken sadece cihazın kullanılması yeterlidir. Bu sırada GPRS bağlantı kullanılır. iWE280 aparatı olan “iletişim ve sarj ünitesi” üzerinde ethernet ve sabit hat bulunmaktadır. Cihazı bu üniteye yerleştirdiğinizde şarj ederken aynı zamanda yedek iletişim seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz.
İngenico İWE 280’i masaüstü yazarkasaPOS olarak da kullanabilir miyim?
Tabi ki. Aksesuar olarak satılan para çekmecesini alarak masaüstü yazarkasaPOS olarak da kullanabilirsiniz.
İngenico İWE 280Yazarkasa POS hangi GSM operatörü ile çalışıyor?
iWE280 Ingenico YazarkasaPOS Vodafone veya Turkcell hatları ile temin edilmektedir. İşyerinizde operatör kaynaklı sinyal sorunu olduğunda çağrı merkezimizi arayarak operatör değişikliği talep edebilirsiniz.
Satın alacağım
İngenico İWE 280 üzerinde GSM hattı buluyor mu?
SIM kart, üzerinde banka uygulaması çalışan cihazlarla birlikte temin edilir. Banka uygulaması istemeyen işyerleri SIM kartlarını kendileri temin etmelidir. Anlaşmalı operatörlerden yeni alınacak hattın Ingenico APN tanımı yapılması gerekir. APN tanımını çağrı merkezi yapar. Ingenico ile anlaşması olmayan operatörlerden alınan SIM’ler maalesef çalışmayacaktır.
Yazarkasa içindeki SIM kartımı başka bir operatör ya da SIM Kart ile değiştirebilir miyim?
SIM kart banka uygulaması olan cihazın içinde ilk kurulumda ücretsiz olarak teslim edilmektedir. Başka bir SIM kullanmak isterseniz çağrı merkezimize isteğinizi bildirmeniz gerekir. Aksi takdirde çalışmayacaktır. Kullanılacak SIM kart anlaşmalı bir operatöre ait olmalıdır. ( Vodafone ya da Turkcell)
YazarkasaPOS’umda 2. SIM kart kullanmak için ne yapmalıyım?
İkinci bir SIM kart kullanmak isterseniz çağrı merkezimize isteğinizi bildirmeniz gerekir.
İngenico iWE280 yazarkasaPOS’ta barkod okuyucu var mıdır?
iWE280 ‘in standart ve barkod okuyuculu olmak üzere 2 farklı modeli mevcuttur. Bu sebeple satın almadan önce modeline karar verilmelidir. Satın alınan cihaz barkod okuyucusuz ise sonradan barkod okuyucu cihazı takılamaz.
İngenico iWE280 düşmelere karşı dayanıklı mı? Düşürülüp arızalandığında garanti kapsamında mı onarılıyor?
iWE280 Uluslararası dayanıklılık standartı MIL STD 810F’e uygundur. 1,2 metreden düşmelere karşı dayanıklılığı benzerlerine kıyasla artırılmıştır. Ancak düşmelerden kaynaklı arızalar kullanıcı hatası kapsamında onarılır.

Uyumlu_Bankalar

igenico-sgk-400x700Kayıtdışı ekonomi ile mücadele kapsamında zorunlu hale getirilen yeni nesil yazarkasaPOS’ların eczane ve hastanelerde de kullanımıyla ortaya çıkan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) katkı payı sorunu, İngenico İWE 280 Yazarkasa Pos ile çözüldü. Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan onay alan uygulama sahada kullanılmaya başlandı.

YazarkasaPOS uygulaması ile birlikte SGK mensubu bir kurumdan medula sistemi üzerinden ilaç veya hizmet alındığında ve ödemesi kredi kartı ile yazarkasaPOS üzerinden yapıldığında aynı anda SGK adına yapılan tahsilatların da karşılığı olarak yazar kasa fişi kesilmeye başlandı. Bu nedenle muayene ve reçete katkı payı ücreti tutarları da KDV ve Gelir Vergisi matrahına dahil olmaya , özetle eczaneye ait olmayan KDV ve Gelir Vergisi de eczacı tarafından ödenmeye başladı. Ingenico Gelir İdaresi Başkanlığı’nın bu olumsuz durumu ortadan kaldırmak için 3 Eylül 2014 tarihinde yayımladığı yazıyla birlikte çalışmalarına başladı. Tahsilat yapılacağı zaman tutar girilip iWE280 ekranında çıkan “MATRAHSIZ” butonuna basılarak sorunsuz bir şekilde işlem gerçekleşiyor. Bu uygulama için Tübitak’tan onay alan Ingenico iWE280’den tahsil edilen katkı payları artık mali hafızaya kayıt edilmiyor. Sadece bilgi amaçlı olarak fiş üzerinde “KDV” ve “TOPLAM” ibarelerinin hemen altına ayrı bir satır olarak yazılıyor. Ayrıca cihaza ait X ve Z raporlarında bilgi olarak yer alıyor.

iWE280’in bu tip tahsilatı yapması için saha elemanının cihazı uygun moda alması gerekiyor. Uygulamayı kullanmak isteyen işyerleri “Ingenico Çağrı Merkezi “ ile iletişime geçebilir. SGK katkı payı tahsil edilmiş fiş örneği yandaki şekilde düzenlenmiştir.

Üye işyeri arızalanan YazarkasaPOS’u için çağrı merkezine bilgi vermelidir.

Yetkili teknik servis cihaza en geç 2 işgünü içerisinde yerinde müdahale ederek problemi gidermeye çalışır. Problem giderilemiyorsa YazarkasaPOS’unuzu teslim alarak Ingenico bakım onarım merkezine ulaştırır. Bakım-onarımı yapılan cihazlar en geç 5 işgünü içerisinde işyerine teslim edilir.

Çağrı Merkezi / 0 850 250 40 30

Ödeme sistemlerinde lider

Elektronik ödeme sistemlerinde, POS üretimi ve satışında dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan Ingenico, güvenli ödeme konusunda dünyanın en iddialı kredi kartı terminallerini üretmektedir ve bu alanda lider şirket konumundadır.

2007 yılında, 1998 yılından beri distribütörü olan firmayı satınalarak Türkiye pazarına doğrudan giriş yapan Ingenico, Türkiye’yi yeni pazarlara açılma konusunda bir üs olarak değerlendirmektedir. Son olarak 2008 yılında Ingenico AG’nin Safran Group’un ödeme sistemlerinde faaliyet gösteren şirketleri Sagem Monetel ve Sagem Denmark ile birleşmesinin sağladığı sinerji ile Türkiye’de sektörünün liderliğine yükselen Ingenico Türkiye, yazılım ve Ar-Ge ekibinin yarattığı farkla emin adımlarla büyümektedir.

Ingenico ürünleri, kanıtlanmış teknolojisi, sektöre yön veren standartları ve ergonomisi ile kullanıcıları arasında maksimum güvenilirlik, çok yönlü ve kullanım kolaylığı sağlayan marka olarak bilinmektedir. Ingenico, geniş ürün yelpazesini tüm dünyadaki iş ortakları aracılığı ile son kullanıcıların beğenisine sunarken, dikey pazarlarda ise özel projelerde yer almaktadır.

Ingenico Türkiye, Temmuz 2007 tarihinden itibaren Ingenico terminallerinin bakım-onarım hizmetini de vermektedir. Firma bankacılık ve ödeme sistemleri sektörüne ayrıca;

  • Ödeme terminalleri (POS, yazarkasaPOS),
  • Ortak POS Uygulamaları
  • POS Network Çözümleri
  • Terminal Yönetim Sistemleri
  • Akıllı Kart Uygulamaları
  • Temassız Ödeme Çözümleri

gibi geniş fakat uzmanlık gerektiren bir yelpazede ürünler sunmakta ve çözümler geliştirmektedir. Kartlı ödeme sistemleri alanında sunduğu teknolojik çözümler, sektörün nabzını elinde tutan Ar-Ge çalışmaları ve teknolojik deneyimiyle ülkemiz bankacılık sektörüne önemli katkılar ve geleceği günümüze taşıyan bir vizyon sunmaktadır.

Ingenico Suriye, Ürdün, Irak, Yemen, Birlesik Arap Emirlikleri, Katar, Bahreyn, Umman, Lübnan, Suudi Arabistan ve Kuveyt olmak üzere 11 ülkeye daha yazılım ve donanım hizmeti sunuyor.

 

Basında İngenico

Cumhuriyet Gazetesi Alıntı: İngenico İDE 280 İçerikli

Hükümetin kayıt dışı ekonomiyle oluşan kayıpların önüne geçmek amacıyla çıkardığı ‘katma değer vergisi mükelleflerinin ödeme kaydedici cihazları kullanmaları mecburiyeti’nde son tarih 31 Aralık 2015 olarak belirlendi. 3100 sayılı Kanun’a tabii işyerleri eski nesil yazar kasalarını 1 Ocak 2016’dan itibaren değiştirmek zorunda olacak. Tebliğ ile işyeri sahipleri EFT POS kullanıyorsa ,bu cihazın mutlaka özel ve güvenli bir protokol ile haberleşecek şekilde kabloyla yeni nesil yazarkasaya bağlanması zorunlu hale getiriliyor.

Tebliğ, masaüstü yazarkasaların EFT-POS özelliğine sahip olmasını ayrıca bir seçenek olarak da sunuyor. Bu seçeneği değerlendiren ödeme sistemleri pazarının lider şirketlerinden Ingenico, yazarkasaPOS alanındaki ürün gamını tamamlamak üzere masaüstü iDE280’i geliştirdi. Kredi kartı ile ödeme anında PIN girişi iDE280 veya PINPAD üzerinden yapılabilecek. iDE280 kullanan işyerleri yazarkasa ve POS’lardan kaynaklanan cihaz kalabalığı yerine yazarkasa ve POS birleşik tek bir ürün kullanabilecek. Farklı marka EFTPOS’u bulunan işyerlerinin POS’larının yeni nesil yazarkasa ile entegrasyonunu sağlayabilmek için teknik servis hizmeti alması gerekecek. iDE280 masaüstü yazarkasaPOS ile farklı marka EFTPOS’ların olası operasyonel sıkıntılarının da önlenmesi hedefleniyor.

Sidal: Cihaz pazarda fark yaratacak
Yazarkasa alanında yeni nesil EFTPOS özellikli seyyar ödeme kaydedici cihazı iWE280’nin yanı sıra masa üstünde de iDE280’i geliştiren Ingenico Group’un Türkiye ve Ortadoğu Genel Müdürü Alpay Sidal, “Ingenico olarak her zaman olduğu gibi kalitesi en üst seviyede ve esnafımızın uzun yıllar kullanabileceği yüksek teknolojiye sahip uluslararası güvenlik seviyesi PCI 4 olan bir cihaz tasarladık” dedi. Sidal, cihazın pazarda yine fark yaratacağını düşündüklerini söyledi.

Cihaz hafızı dolmamışsa 31 Aralık 2015’e kadar kullanılacak
Halihazırda kullanılan eski nesil ödeme kaydedici cihazları, mali hafızaları dolmamışsa 31 Aralık 2015 tarihine kadar kullanılabilecek. Tebliğe göre ayrıca 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren eski nesil ödeme kaydedici cihazlardan hafızası dolanların EKÜ değişimi de yapılmayacak. 31 Aralık 2015 itibariyle ise eski nesil yazarkasaların tümünün yeni nesil yazarkasalar ile değişimi zorunlu olacak. Tebliğe göre masaüstünde çalışan EFT-POS’lar kablo üzerinden özel bir protokol ile yeni nesil yazarkasalar ile bağlantı kurabilecek.

Ingenico hakkında
Uçtan uca ödeme konusunda dünya lideri olan Ingenico Group, 2007 yılında, Türkiye distribütörlüğünü yürüten firmayı satın alarak, Türkiye pazarına doğrudan giriş yaptı. Grup, Türkiye’yi yeni pazarlara açılma konusunda bir üs olarak değerlendiriyor. Kanıtlanmış teknolojisi, sektöre yön veren standartları ve ergonomisi ile kullanıcıları tarafından maksimum güvenilirlik sağlayan, çok yönlü ve kullanımı kolay ürünler sunan bir marka olarak değerlendiriliyor. Ingenico Group, EFTPOS, YazarkasaPOS ve ödeme çözümlerini geniş ürün yelpazesini tüm dünyadaki iş ortakları aracılığı ile son kullanıcıların beğenisine sunarken, dikey pazarlarda ise özel projelerde yer alıyor.

ingenico2
ingenico3
ingenico_iwe280
ingenico_iwe280_1
ingenico yazar kasa pos yeni nesil yazar kasa 1

Seyyar dediğin cihaz taşınabilir olmalı.
Pili uzun süre dayanmalı.
Hızlı ve dayanıklı olmalı.
Seyyar yazarkasa POS’unuz iWE280 gibi olmalı.

Çift sim kart ile çalışabilen tek üründür.

– Çift işlemci ile   yoğun çalışan işletmeler için idealdir.

– Akıllı telefonlarda bulunan çizilmeye dayanaklı özel Renkli dokunmatik ekranı kullanışlı ve estetiktir.

– Tam dolu şarj ile 400 fiş veya 250 fiş+ödeme slip işlemi yapar. Pil performansı en yüksek üründür.

– Banka uygulaması ile içerisinde Vodafone veya Turkcell sim kart ile gelmektedir. Sim kart için herhangi bir aylık  ücret ödenmez.

– Opsiyonel olarak üzerinde barkod okuyucu bulunan modeli ile stok takibi yapılır. 20.000 PLU destekler.

– Opsiyonel GPS vardır. Yakında harita takip uygulaması başlayacaktır.

– Baz ünitesi üzerinden ADSL bağlantı ve Para çekmecesini destekler. Çekmece Opsiyonel olarak ayrıca satın alınır.

– Saniyede 30 satır yazabilen hızlı yazıcıya sahiptir.

– Standart 2 Yıl garanti ve ücretsiz arıza müdahale hizmeti vardır.

Tübitak ve Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından onaylı üründür.

Uluslararası Güvenlik Sertifikalarına sahiptir.(EMV Level I, Level 2, PCIPTS 3.x)

2 sene içinde kabulu zorunlu olması planlanan Temassız ödeme biçimini destekler. Visa PayWave ve Mastercard Paypass sertifikalı dır.

Üst UA-63007503-1